Vip Onur | Yakın Koruma
15655
page-template-default,page,page-id-15655,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Yakın Koruma

Yakın Koruma hizmetimizle hedefimiz, herhangi bir açıdan tehdit altında olan bireyleri güvende kılmaktır. Bu bireyler ünlüler, üst düzey yöneticiler, politikacılar, işadamları gibi birbirinden tamamıyla farklı günlük yaşamı ve temposu olan kişiler olabilmekte. VİP ONUR GÜVENLİK A.Ş.   Türkiye’yi ziyaret eden iş adamlarına ve sanatçılara VIP ve yakın koruma alanında profesyonel hizmet veren sayılı firmalardan bir tanesidir.

Bu hizmeti vermeye, öncelikle kişinin karşı karşıya kalabileceği risk ve tehditleri incelemekle başlarız. Çünkü her müşterimizin risk seviyesinin farklı olduğunu biliriz. Bu incelemenin ardından yakın koruma biriminin sorumluluk ve görevlerini tanımlarız ve onları bu sorumluluk ve görevlere uygun şekilde eğitiriz.

Yakın koruma görevlilerimize verdiğimiz eğitimler arasında şunları sayabiliriz: Ateşli silahlar, yakın silahsız dövüş, taktikli araba sürüşü, ilk yardım, refakat, kalabalık içinde perdeleme ve kontrol, elektronik cihazlarla patlayıcı madde kontrolleri.
Yakın koruma hizmeti verecek ekiplerimiz, bu eğitimlere ek olarak, bir tesisi veya buluşma yerini korudukları kişi oraya ulaşmadan önce nasıl inceleyeceklerini, giriş ve çıkış noktalarını saptamayı, güvenlik açısından zayıf noktaları tespit etmeyi de öğrenirler.
VİP ONUR GÜVENLİK A.Ş. koruma görevlilerinin bir diğer özelliği de iyi iletişim becerileridir. Çoğunlukla yerel polis veya diğer kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapmaları ve koordinasyon sağlamaları gerektiğinden, iyi iletişim becerisine sahip olmak, VİP ONUR GÜVENLİK A.Ş. açısından elzemdir.